“Nākotnes Atbalsta fonds” uzdāvināja jaunu mācību aprīkojumu Rīgas Ukraiņu vidusskolai

Pēdējo mēnešu laikā Rīgas Ukraiņu vidusskolas, kas šogad svin 30 gadu jubileju, skolēnu skaits ir pieaudzis par gandrīz 200 dažāda vecuma skolēniem. Lielākā daļa no tiem ir ukraiņu bēgļu bērni, kuri jau ir ieradušies un turpina ierasties Rīgā.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu, mūsdienīgu mācību procesu, ņemot vērā skolēnu pieaugumu, Rīgas Ukraiņu vidusskola ir vienojusies ar Latvijas Universitāti par vairāku Humanitāro zinātņu fakultātes telpu izmantošanu skolēnu mācību nodarbību organizēšanai. Papildus tam, darbā Rīgas Ukraiņu skolā tika pieņemti vairāki jauni skolotāji no Kijevas, kuri arī ir ieradusies mūsu valstī ka bēgļi.

Pēc konsultācijām ar skolas administrāciju “Nākotnes Atbalsta fonds” pieņēma lēmumu iegādāties un dāvināt Ukraiņu skolai desmit jaunus klēpjdatorus, lāzera printeri un daudzfunkcionālu augstas veiktspējas kopēšanas iekārtu aptuveni 10 000 eiro vērtībā kvalitatīva un efektīva mācību procesa organizēšanai. Jaunais aprīkojums ir nodots skolai un tiek pielietots.

Šajā sakarā Rīgas Ukraiņu vidusskolas ilggadējā direktore Lidija Kravčenko norāda: “Pašlaik mēs saskaramies ar situāciju, kad mūsu skola ir kļuvusi par vienu no pirmajām vietām, kur vēršas Ukraiņu bēgļi, bieži vien pat līdz galam vēl neatrisinot Latvijā uzturēšanās jautājumus. Manuprāt, tas ir saistīts ar to, ka cilvēkiem ir svarīgi, lai bērni turpinātu mācības, lai pašreizējā situācija neietekmētu viņu izglītību. Lai gan Ukraiņu vidusskola tiek uzskatīta par vienu no labākajām Rīgā, mēs esam diezgan maza mācību iestāde. Skolēnu skaits, kas kopš militārā konflikta sākuma ir palielinājies pusotru reizi, prasa jaunus cilvēku, organizatoriskos un finanšu resursus. Tāpēc esam ļoti pateicīgi “Nākotnes Atbalsta fondam” par iniciatīvu nodrošināt skolu ar jaunām datoriekārtām.”

“Nākotnes Atbalsta fonda” valdes priekšsēdētāja Inga Šīna uzsver: “Mūsu fondam tas ir kārtējais Ukrainas iedzīvotāju atbalsta projekts. Jau pirmajās kara konflikta dienās sākām meklēt iespējas, kā mēs varētu palīdzēt cilvēkiem, kuri bija spiesti pamest savas mājas. Nolēmām arī vērsties Ukraiņu vidusskolā, jo uzskatījām par svarīgu nodrošināt bērniem mācību procesu, kā arī palīdzēt viņu vecākiem atsākt normālu dzīvi un iekārtoties jaunajā vidē. Ceram, ka šī sadarbība turpināsies arī nākamajā mācību gadā.”

“Nākotnes Atbalsta fonds” ir Rietumu Bankas dibināts labdarības fonds.