Latvijas Katoļu baznīca īsteno radošu projektu bēgļu bērniem

Nākotnes Atbalsta fonds ir atbalstījis Latvijas Katoļu baznīcas labdarības projektu, kura mērķis ir palīdzēt Ukrainas bēgļu bērniem rehabilitēties no gūtajām psiholoģiskām traumām ar mākslas palīdzību.

Projekta iniciators ir Rīgas arhidiecēze arhibīskapa – metropolīta Zbigņeva Stankeviča vadībā. Praktisko darbu pie projekta realizācijas veic nodibinājums Caritas Latvija, kura darbinieki kopš februāra vidus organizē bēgļu bērniem zīmēšanas nodarbības, lai tādā veidā palīdzētu viņiem atgūties no pārdzīvotajām bailēm un adaptēties sarežģītajā situācijā, kurā viņi ir nonākuši.

“Daudzi no bērniem, kuri ir atbraukuši pie mums Latvijā, pašlaik pārdzīvo stresu. Viņi ir atrauti no mājam, draugiem, visas ierastās apkārtnes, turklāt daudzi no viņiem ir redzējuši arī kara briesmas, zaudējuši tēvus, brāļus un radus. Par šiem bērniem vajag rūpēties, viņiem ir vajadzīga mūsu uzmanība, lai palīdzētu viņiem šajā situācijā psiholoģiski adaptēties un atgūt dzīves prieku. Un māksla ir viens no veidiem, kā mēs varam to darīt”, saka projekta kuratore Gabriella Cabiere.

No 8. līdz 23. maijam Katoļu baznīcas kūrijā Rīgā (Mazā Pils ielā, 2) norisināsies bēgļu bērnu mākslas darbu izstāde –, ar balvām un dāvanām tās mazajiem dalībniekiem.

Rietumu Bankas dibinātais labdarības fonds Nākotnes Atbalsta fonds ir piešķīris līdzekļus materiālu iegādei šim radošam darbam, kā arī ar izstādes organizēšanu saistīto izdevumu segšanai.

Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna teica: “Palīdzība bēgļiem un viņi ģimenēm pēdējā mēneša laikā kļuva par vienu no galvenajām mūsu fonda darbības prioritātēm. Visiem šiem cilvēkiem, kuri bija spiesti pamest savas mājas, ir ļoti nepieciešams atbalsts. Un mēs cenšamies palīdzēt tur, kur tas ir īpaši vajadzīgs – iepērkam un nododam dažādas mantas, strādājām pie tā, lai atvieglotu bērnu mammu ikdienu; organizējam apmācību, iespējas iepazīties ar mūsu valsti un tās galvaspilsētu, sniegt iespējas izpausties mākslā un radošajā darbā. Aicinu pievienoties tam visus tos, kuri var un ir gatavi palīdzēt!”.

Ja Jūs vēlaties atbalstīt šo labdarības projektu, lūdzu, rakstiet uz e-pastu [email protected] vai [email protected].

Papildu informāciju var atrast šeit: https://www.caritas.lv/2022/03/21/caritas-latvija-riko-labdaribas-akciju-kuras-merkis-ir-palidzet-ukrainas-beglu-berniem/