Ir sācies jauns Latvijas skolēnu sacerējumu konkurss

Konkurss ik gadu notiek ar Rietumu Bankas labdarības fonda – “Nākotnes Atbalsta fonda” – atbalstu.

Konkursam ir jau pieci gadi, tā dalībnieku loks un popularitāte turpina augt. Piemēram, pagājušajā gadā konkurenci simtiem skolēnu no visas Latvijas veidoja arī skolēni no ārzemēm.

Šoreiz organizatori plāno aktīvu konkursa gaitas apgaismojumu, tai skaitā atsūtīto darbu apskatus, kas tiks publicēti portālā bb.lv., kā arī laikrakstos “Segodņa” (“Сегодня”), “Segodņa Ņedeļa” (“Сегодня Неделя”), un sieviešu žurnālā “Ļubļu!” (“Люблю!”).

Konkursā var piedalīties visi ieinteresētie skolu audzēkņi no 5. līdz 12. klasei. Lai to izdarītu, ne vēlāk kā līdz 1. aprīlim jānosūta savs sacerējums par piedāvāto tēmu žūrijas izskatīšanai. Labākie darbi tiks nosaukti pēc 15. aprīļa.

Runājot par to, ka interese par konkursu turpina augt gadu no gada, “Nākotnes Atbalsta fonda” valdes loceklis Sergejs Grodņikovs norāda: “Iespējams, ka šāda popularitāte ir saistīta ar to, ka konkurss atrodas “ārpus” skolas programmas. Tas ne tikai dod bērniem prāta barību, ne tikai aicina domāt patstāvīgi, bet arī piedāvā viņiem nebanālus jautājumus un tēmas, kuras, tā vai citādi, dod audzēkņiem iespēju iziet “āra” no skolas. Protams, kādam tas ir tikai konkurss, sacensība, taču kādam tas ir iespēja ieslīgt intelektuālās baudas atmosfērā, ne tikai strādāt pie stila un valodas, pilnveidojoties prasmē izteikt savas domas uz papīra, bet arī uzdot sev “lielus” jautājumus un mēģināt atrast uz tiem atbildi.”

Viens no konkursa galvenajiem uzdevumiem ir stimulēt skolēnu attīstību, personisku izaugsmi, audzināt viņu garšu neatkarīgai, atbildīgai domāšanai. Lai pat hrestomātisko tēmu apgaismojums notiktu no šodienas, no mūsu laikabiedra viedokļa. Tas dažkārt mēdz būt grūti, tas prasa ne tikai intelektuālus spēkus, ne tikai kopīgas zināšanas, bet arī drosmi, domas skaidrību, prasmi un vēlmi dzirdēt “laika troksni”.

Sacerējumu tēmas un sīkāku informāciju par konkursu var atrast šeit: https://bb.lv/statja/konkurs-sochinenii-2022/2022/02/02/polozhenie-o-konkurse-sochineniy-imeni-andreya-efremova