Festivāls “Rīga Jūrmala” atgriežas

Šajā sezonā – no jūlija līdz septembrim – pēc gada pārtraukuma, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija, Rīgā un Jūrmalā atkal noritēs Baltijā lielākā mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” koncerti un citi pasākumi.

Šoreiz, tāpat kā 2019. gadā, festivāla pasākumi ir sagrupēti nedēļas nogalēs. Piecas reizes, jūlijā, augustā un septembrī, no piektdienas līdz svētdienai Latvijas un citu valstu mūzikas cienītāji varēs redzēt un dzirdēt labāko pasaules orķestru un klasiskās mūzikas izpildītāju uzstāšanās.

Festivāla pasākumi norisināsies Latvijas Nacionālajā operā, Lielajā Ģildē un Jūrmalas Dzintaru koncertzālē. Pasākumos piedalīsies slavenie orķestri, diriģenti un izcili solisti. Festivāla afišā – Marisa Jansona Festivāla orķestra, Sanktpēterburgas filharmonijas orķestra, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra un citu kolektīvu koncerti.

Ar nosaukumu “Rīga Jūrmala” festivāls eksistē un darbojas jau trešo gadu, turpinot “Baltijas muzikālās sezonas”, kuras norisinājās 2010-tajos gados, ar nemainīgu Rietumu Bankas un “Nākotnes Atbalsta fonda” atbalstu, labākās tradīcijas. Savulaik “Baltijas muzikālās sezonas” kļuva par cienīgu Jūrmalas mūzikas festivālu tradīciju pēcteci. Šīs tradīcijas sākās vēl 19. gadsimta beigās.

“Šis ir ilggaidīts notikums ne tikai Latvijas un Baltijas, bet arī daudzu citu valstu mūzikas cienītājiem. Iepriekšējais festivāls izraisīja lielu interesi starp šī mākslas veida cienītājiem. Un tagad, pēc piespiedu pauzes, klasiskā mūzika atgriežas Rīgā un Jūrmalā, kur to ar nepacietību gaida un kur ir darīts viss iespējamais un neiespējamais, lai šogad festivāls norisinos augstākajā radošajā un organizatoriskajā līmenī,” stāsta Inga Šīna, “Nākotnes Atbalsta fonda” valdes priekšsēdētāja.

Iepriekšējo gadu laikā “Baltijas muzikālo sezonu” ietvaros noritēja klasiskās mūzikas zvaigžņu pirmā ešelona solistu un kolektīvu koncerti. Jau 2019. gada festivāls dāvināja Latvijas iedzīvotājiem un viesiem iespēju iepazīties ar tādu meistaru kā Rikardo Muti un viņa vadītais Luidži Kerubīni orķestris, Aleksandrs Sladkovskis, Karels Marks Šišons, Elīna Garanča, Lorens Branlijs, Sāra Kobura, Deniss Macujevs, Džošua Bels, Kriss Botti daiļradi.

2020. gada sezona tika atklāta ar Džona Malkoviča un Ungārijas Danubia Orchestra Óbuda (diriģents – Alvize Kazellati) uzstāšanos, bet turpinājās ar Vīnes filharmoniskā orķestra (diriģents – Rafaēls Pajārs) koncertu. Festivālā piedalījās arī Elīna Garanča, pianists Deniss Macujevs, čellists Miša Maiskis, Nacionālās akadēmijas Santa Cecilia orķestris u. c.

Ar šī gada festivāla programmu var iepazīties šeit: https://riga-jurmala.com/lv/.