Ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu Rīgā Notiks World Jazz Festival

Sestdien, 27. jūlijā, Rīgā notiks World Jazz Festival. Uz šo festivālu katru gadu ierodas dažādu valstu džeza mūzikas zvaigznes.

World Jazz Festival koncertus tradicionāli atbalsta Rietumu Bankas labdarības fonds.

Šogad skatītāji varēs redzēt Acid Jazz stilā spēlējošās britu grupas Incognito uzstāšanos. Šis ir viens no senākajiem un radošākajiem Lielbritānijas džeza un R&B mūzikas kolektīviem, kas jau četrus gadu desmitus ir populārs visā pasaulē.

Pagājušā gadsimta 70. gadu beigās to izveidoja ģitārists, dziedātājs un producents Žans Pols Moniks (Jean-Paul „Bluey” Maunick). Šo gadu laikā grupas sastāvs vairākkārt ir mainījies, Incognito spēlējušo mūziķu sarakstā ir simtiem vārdu – tie ir 32 valstu pārstāvji. Tomēr noteicošā stila tendence noteikti tika saglabāta, tajā ir jūtama grupas dibinātāja stingrā roka.

Grupas Incognito noietais ceļš no pirmās preses relīzes (1981) līdz mūsdienām – tie ir 17 pilna formāta albumi, desmitiem singlu, nemainīgi augstas vietas dažādos reitingos. Daudzās koncerttūres ASV, Dienvidamerikā un Tālo Austrumu valstīs ir palielinājušas jau tā lielo grupas pielūdzēju „armiju”.

Festivālā uzstāsies arī slavenais saksofonists Igors Butmans un viņa Maskavas džeza orķestris. Šis izcilais kolektīvs, ko Igors Butmans izveidoja 1999. gadā, iepriekšējos gados ir apceļojis simtiem pilsētu daudzās pasaules valstīs, daudzkārt ir uzstājies Carnegie Hall, Linkolna centrā, leģendārajā Ņujorkas džeza klubā Birdland un citās nozīmīgās koncertu vietās.

World Jazz Festival Rīgā notiks jau sesto reizi.

Rietumu Bankas Labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna stāsta: „World Jazz Festival ir muzikāls projekts ar savu spilgti izteiktu individualitāti, tēlaini sakot, ar savu „seju”. Neapšaubāms tā rīkotāju nopelns ir tas, ka iepriekšējos gados Rīgā ir uzstājušās daudzas džeza zvaigznes, kuras sniedz koncertus visā pasaulē, savukārt mēs, skatītāji, guvām iespēju apmeklēt viņu koncertus. Festivālam gribu novēlēt turpmākus panākumus, bet džeza cienītājiem – jaunus muzikālus atklājumus!”

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply