Ar Rietumu Bankas atbalstu Rīgā atkal notiks World Jazz Festival

No 26. līdz 28. jūlijam Rīgā notiks ikgadējais World Jazz Festival, pulcējot spožākās pasaules džeza mūzikas zvaigznes.

Festivāls Latvijas galvaspilsētā skanēs jau piekto reizi, un, kā vienmēr, to atbalsta Rietumu Banka.

Šoreiz kā World Jazz Festival dalībnieki Latvijā viesosies leģendārais franču komponists un pianists Mišels Legrāns, slavenais saksofonists Igors Butmans un viņa Maskavas džeza orķestris, bijušais grupas Incognito solists Tonijs Momrels, poļu vokāliste Anna Marija Jopeka, Latvijas skatītāju iemīļotais fenomenālais pianists Oļegs Akuratovs un pasaules smooth jazz zvaigzne, saksofoniste un dziedātāja Kendija Dalfere (Nīderlande).

World Jazz Festival ir viens no dažiem plaša mēroga kultūras projektiem, ko atbalstām kopš to rašanās pirmsākumiem,” stāsta Rietumu Bankas Labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna. „Tam ir savdabīgs stils, un iepriekšējos gados tas ir spējis ieņemt cienījamu vietu plašajā Latvijas vasaras festivālu un koncertu klāstā. Džeza festivāla rīkotājiem katru reizi izdodas pārsteigt un iepriecināt publiku, aicinot uzstāties gan slavenus augstas klases mūziķus, gan arī jaunus, mūsu klausītājiem vēl nezināmus izpildītājus.”

Festivālu 26. jūlijā vēsturiskajā Rīgas kinoteātrī Splendid Palace atklās Annas Marijas Jopekas uzstāšanās. Dziedātāja par džezu sāka interesēties 15 gadu vecumā, bet pasaules slavu viņai sagādāja vēlāk iznākušais zelta disks Upojenie. Kopā ar Annu Mariju Jopeku uz Splendid Palace skatuves uzstāsies Tonijs Momrels un īpašie viesi ‒ Oļegs Akuratovs un Igors Butmans.

Nākamajā dienā, 27 jūlijā, Kongresu namā skatītāji tiksies ar Kendiju Dalferi, kura izpildīs savus labākos skaņdarbus, kā arī kompozīcijas no pēdējā albuma Together.

Festivāla pēdējā dienā turpat Kongresu namā uzstāsies leģendārais Mišels Legrāns Igora Butmana Maskavas džeza orķestra pavadībā.

Par tradīciju ir kļuvusi festivāla oficiālā atklāšana vienā no Vecrīgas laukumiem. Tajā piedalīsies Latvijas, Igaunijas un Krievijas džeza zvaigznes, notiks arī tradicionālais masveida dejas flešmobs.

Festivāla ietvaros pasaules džeza zvaigznes arī vadīs meistarklases Rīgas jaunajiem mūziķiem.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply